ПРО СЕБЕ МАТЕМАТИКА - ЦЕ ЦІКАВО МАТЕМАТИКА ГЕОМЕТРІЯ АЛГЕБРА ВИХОВНА РОБОТА МЕТОДИЧНА СКРИНЬКА

середа, 16 грудня 2015 р.

Множення раціональних чисел. Властивості множення.

Тема уроку: Множення  раціональних чисел. Властивості множення.
Мета уроку: Узагальнити та систематизувати знання учнів з даної теми; розвивати логічне мислення, пошукову пізнавальну активність учнів, кмітливість,  наполегливість; виховувати в учнів відповідальність за свої знання, за успіхи колективу.
Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань, умінь та навичок.
Обладнання: комп’ютер.

Девіз уроку:
Міркуй точно
Рахуй швидко,
Виконуй правильно і чітко.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Добрий день, діти. Ось і продзвенів дзвінок, який закликав нас на незвичайний урок — урок-подорож, а з нами будуть подорожувати і присутні гості. Але перш за все я хочу запитати вас, як справи з домашнім завданням?

Будь-ласка, консультанти, вам слово.
ІІ. Перевірка домашнього завдання (Звітують консультанти)
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
Сьогодні, на уроці математики, ми будемо подорожувати містом «Раціональна числа». Наш маршрут (зображений в презентації)

Станція                      Станція                Станція                      Станція
«Теоретична»  «Історична»           «Віртуози       «Метереологічна»                                                          обчислень»
                                                        
Але перед цим зробимо перевірку, чи готові ми до подорожі.

1. Замінити   зірочку   так,   щоб   рівність   була правильною

2. а) обчислити  добуток між найменшим  натуральним  числом  і найбільшим цілим від'ємним числом 
б)   між   найменшим   цілим   двоцифровим   від'ємним   числом   в
найбільшим одноцифровим цілим від'ємним числом 
3.Знайти закономірність і заповнити вільний кружечок

З цією задачею ви впорались, отже рухаємося по заданому маршруту.
І так: Станція «Теоретична»
1) Які числа називають раціональними?
2) Сформулюйте правило множення двох від’ємних чисел.
3) Як помножити два числа з різними знаками?
4) Чи будь-які два раціональні числа  можна перемножити?
5) Коли добуток двох раціональних чисел більший  за кожен множник?
6) Записати і сформулювати переставну властивість множення.
7)  Записати і сформулювати сполучну властивість множення.
8) Записати і сформулювати розподільну властивість множення.
9) Для чого використовуються властивості множення?
Так, дякую. Молодці!
Ну а тепер наступна наша станція.
Станція «Історична» (Стук на екрані з являється Незнайко)
Стоп! Стоп!
«Добрий день!  Діти, щоб подорожувати вам далі. Будь-ласка,
Допоможіть мені. Я так довго йшов до вас. Дайте мені відповідь на
запитання.
1. Де виникли від’ємні числа? З чим це було пов'язано?
Від'ємні числа виникли у Китаї, у V ст. до нашої ери у зв'язку з розв'язуванням рівнянь.
2.  Як позначали додатні та від'ємні числа?
Додатні числа китайці писали червоною фарбою, а від'ємні — чорною. Однак від'ємними числами користувалися тільки деякі вчені.
3.  А хто хоче доповнити?
В Індії, починаючи з VII ст. від'ємні числа пов'язували з боргом, а додатні — з майном. Правила дій над додатними і від'ємними числами формулювали так: «Сума двох боргів є борг», «Сума майна і боргу дорівнюють їх різниці».
4.  Хто з європейських математиків першим почав використовувати від'ємні числа?
У Європі від'ємні числа стали відомими лише в XV ст., в Італії (вчений Леонардо Пізанський). Користувались ними рідко. Більшість європейських математиків називали їх «несправжніми», «вигаданими». Тільки починаючи з XVII ст., коли вчені все частіше використовували координати точок, вони поступово звикли до від’ємних чисел. Тепер математика, фізика, географія і інші науки не можуть обійтися без від'ємних чисел.
5. Що в перекладі означає слово «раціональний»?
Назва «Раціональні числа» походить від латинського слова «ratio», що означає відношення. Дійсно, кожне раціональне число дорівнює відношенню деяких двох цілих чисел.
Молодці. Дякую. Щасливої вам подорожі!
ІV. Розв’язування вправ
Наступна станція «Віртуози обчислень»
(Клас розбити на 4 групи)



Кожна група контролює одного із учнів, які працюють на дошці.
Колективна робота
1.    Знайдіть значення виразу:

Самостійно
Розв’язати рівняння


І нарешті, станція «Метереологічна».
Що означає слово  «Метереологія»?
Отже, зараз я пропоную вам розв’язати такі задачі.
Задача 1.
Температура повітря знижується щогодини на 20 С. Зараз термометр показує  30 С. Яку температуру  термометр буде показувати через 4 год.?

Задача 2.
23 лютого 2011 року середня температура в нашому селі о 14 годині була 5 0С, а ввечері - -12 0С. Визначте різницю температур вдень і ввечері.

 V.Підсумок уроку
Отже, наша подорож завершується.
Що корисного ви взяли для себе?

VІ. Домашнє завдання.

Кожен із вас підготував індивідуальні картки обміняйтеся ними.
А на наступний раз оціните їх.





















Немає коментарів:

Дописати коментар