Урок – казка
«Пригоди кота у Чоботях»
5-й клас
Тема: «Додавання, віднімання, порівняння та округлення
десяткових дробів»
Мета:
·
Повторити основні поняття з
теми: «Десяткові дроби. Додавання, віднімання, порівняння та округлення
десяткових дробів» при розв’язанні задач;
·
Звернути увагу на практичний вміст математичних задач;
·
Сприяти розвитку творчих
здібностей учнів та їх естетичного сприйняття.
Обладнання: презентація Power Point, комп’ютер, мультимедійний
проектор, екран, дошка.
Хід уроку
Слайд
1
Оголошення теми і мети уроку.
Слайд
2
Сьогодні ми з вами зробимо незвичайну подорож разом
з героєм казки Шарля Перро «Кіт у Чоботях»,
будемо допомагати Коту у його пригодах.
Мапа подорожі.
Слайд 3
Жив собі мірошник. Вмираючи, він
залишив своїм синам спадок: старшому - млин, середньому - віслюка, а молодшому - кота.
Завдання № 1
Питання для повторення:
Як додавати і віднімати десяткові дроби?
Млин коштував на 156,3 екю дорожче, а кіт на 53,9
екю менше віслюка. Який був розмір спадщини, якщо віслюк коштує 54,5 екю?
Рішення:
1) 54,5+156,3=210,8 (е)- коштує млин;
2) 54,5-53,9=0,6(е)- коштує віслюк;
3) 54,5+0,6+210,8=265,9(е) – величина батьківської спадщини.
Слайд
4
Вирішив кіт допомогти своєму господарю. Одяг він
чоботи і шляпу і пішов до лісу. Поставив пастку і впіймав двох перепелиць. «Віднесу-но
я перепелиць до королівської кухні» - вирішив Кіт у Чоботях.
Завдання № 2
Питання для повторення:
Як порівнювати десяткові дроби?
Маса однієї перепелиці 0, 354
кг , а другої 0, 472 кг . Чи зможе віднести Кіт у Чоботях перепелиць на королівську кухню, якщо він не може підняти більш 0,9 кг ?
Рішення:
1.
0,354+0,472=0,826(кг)-маса
двох перепелиць;
2.
0,826<0,900. Кіт зможе віднести перепелиць.
Слайд 5
Королю Кіт у Чоботях
розповів, що перепелиці - це дарунок маркіза Карабаса.
І король побажав познайомитися з маркізом. Кіт побіг попереду карети короля...
Задача №3
Питання для повторення:
Як знаходиться
швидкість наближення і швидкість віддалення?
Швидкість руху карети 15,6
км /год, а кіт біжить зі швидкістю 17,6 км/год. Яка відстань буде між
каретою і котом через 2 години руху, якщо з
палацу вони почали рухатися одночасно?
Рішення:
1. 17,6-15,6=2(км/год) швидкість віддалення
2. 2·2=4(км) відстань через дві години
Слайд 6 – 19
Фіз. Хвилинка «Зарядка у казковому лісі»
Слайд 20
Попросив Кіт у чоботях свого господаря зняти одяг і
зайти в річку, а сам на березі залишився. Тільки побачив він карету короля,
почав кричати: «Допоможіть! Розбійники мого господаря пограбували і в річку
кинули». Послав король своїх слуг рятувати маркіза.
Задача №4
Питання для повторення:
Правило округлення десяткових дробів.
У крамницях королівства мотузку, при продажу, нарізують
завдовжки рівною лише цілій кількості метрів. Мотузку, якої довжини треба взяти, щоб витягнути
маркіза з річки, якщо він знаходиться від берега на відстані 3,72 м ?
Рішення:
3,72≈4(м) довжина мотузки
Слайд 21
Прибіг Кіт у Чоботях на
поля, де працювали женці. «Коли проїде тут карета короля, скажіть, що поля
належать маркізові Карабасу».
Задача №5
Питання для повторення:
Задачи на продуктивність.
Перший жнець скошує за один день пшеницю з площі
2,54 а, а другий з площі на 0,92 а більшої, ніж
перший. Яку площу скосять обидва женці за три дні?
Рішення:
1.
2,54+0,92=3,46(а)
продуктивність другого женця;
2.
2,54+3,46=6(а)
продуктивність двох женців;
3.
6·3=18(а)
скосять женці за 3 дні.
Слайд 22
Побіг Кіт у Чоботях далі.
Побачив він величезний замок, в якому жив велетень. Запитав Кіт велетня, чи вміє той перетворюватися на мишку?
Велетень, щоб довести свою могутність, тут же
перетворився на маленьку мишку. Кіт кинувся
на неї і з'їв.
Задача №6 (розв’язати
за допомогою рівняння)
Питання
для повторення:
Рішення
рівнянь, правила знаходження невідомих величин.
Наскільки зменшився зріст велетня, якщо його первинний зріст
був 2,73 м ,
а розміри мишки 0,07 м ?
У скільки разів
велетень більше мишки?
Рішення:
Рівняння
1. 2,73-x=0,07 або 0,07+x=2,73
x=2,66
На 2,66 м
2. 2,73м=273см
0,07м=7см
273:7=39.
У 39 разів
Слайд 23
Підсумок уроку.
Слайд 24
Домашнє завдання:
Скласти
і розв’язати задачу
казкового
змісту
за
вивченою темою.
Present from olgasamiltnko7
Немає коментарів:
Дописати коментар